Nissan Juke-R trafi do produkcji

Koncepcyjny projekt przeszczepienia Nissana GT-R do karoserii miejskiego Juke’a spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że Nissan postanowił wdrożyć projekt do produkcji. Powstanie limitowana seria aut Nissan Juke-R dostępnych wyłącznie na zamówienie.

Bazą do modyfikacji Juke-R był GT-R z 2010 roku. Ekstremalny crossover Nissana dysponował mocą 485 KM. Także zawieszenie oraz układ przeniesienia napędu został zaadaptowany z modelu GT-R. Gotowy koncept został bardzo ciepło przyjęty i dobrze oceniony przez dziennikarzy, którzy mieli okazję go poprowadzić. Jednak decyzję o wprowadzeniu Juke-R do produkcji Nissan podjął po tym, jak otrzymał 3 zamówienia na auto podczas kręcenia filmu promocyjnego w Dubaiu.

Przygotowany dla klientów Juke-R zostanie zbudowany na bazie Nissana GT-R z roku modelowego 2012. To oznacza, że do dyspozycji kierowcy będzie aż 545 KM i 627 Nm. Takie wartości pozwalają ekstremalnemu crossoverowi na przyspieszenie od 0 do 100km/h w ok 3,5 sekundy i osiągnięcie 257km/h.

Według oficjalnych danych Juke-R ma kosztować ok. 590tys. dolarów. Nie wiadomo ile egzemplarzy powstanie, ale seria ta nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu sztuk.

W ramach promocji modelu Juke-R Nissan nagrał krótkometrażowy film, w którym japońskie auto bierze udział w wyścigu pomiędzy Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo oraz Mercedesem SLS. Za kierownicą Nissana Juke-R zasiadł Lucas Ordonez, zwycięzca pierwszej edycji projektu GT Academy.

Źródło: Nissan

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba