Jedziemy na Mille Miglia 2017

Jedziemy na Mille Miglia 2017! Jak powiedział Enzo Ferrari „to najpiękniejszy rajd świata”! Cztery dni, 1600 kilometrów, ponad 400 załóg w klasycznych autach wyścigowych i najpiękniejsze drogi Włoch.  Naszą relację będzie można śledzić na stronie oraz w kanałach social media.

Mille Miglia

Czym jest rajd Mille Miglia? Tak na prawdę jest hołdem dla dawnego wyścigu o tej samej nazwie rozgrywanego w latach 1927-1957, który odbywał się w ruchu ulicznym i bez podziału na etapy. Dystansem było oczywiście magiczne 1000 mil. Po 30 latach i 24 wyścigach, w których zginęło w sumie 56 osób, zaprzestano tak chorej rywalizacji. Mille Miglia wróciła 20 lat później jako rajd na regularność i w tej formie odbywa się do dziś.

Mille Miglia

Z  zasady autami, które mogą wziąć udział w historycznym rajdzie Mille Miglia są wyłącznie te modele, które uczestniczyły w oryginalnym wyścigu. Ogromna część z nich to będą samochody skonstruowane jeszcze przed wojną, pozbawione oczywiście pasów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej, a bardzo często nawet szyby przedniej i dachu! Dość powiedzieć, że najmłodsze egzemplarze mają ponad sześćdziesiąt lat!

Mille Miglia

Co roku niezmiennym pozostają trzy punkty na trasie: Start w Bresci, półmetek w Rzymie i meta w Bresci. Poza tymi miastami, licząca 1000 mil trasa wytyczana jest za każdym razem na nowo. Tym razem auta przejadą przez śródmieścia Werony, Padwy, Ferrary, San Marino i Perugii oraz dziesiątki mniejszych miasteczek. W każdym będąc witanymi przez tłumy rozentuzjazmowanych widzów.

Mille Miglia

Pamiętajcie, żeby śledzić nasze konta aby nie przegapić żadnych nowości: YouTube, Instagram, Facebook oraz Snapchat. Wszystkie nasze materiały znajdziecie pod hasztagiem #jedziemy1000miglia

Paweł Paszota

Paweł Paszota

Inżynier, pasjonat samochodów, motocyklista.

Może Ci się również spodoba