Nasze auta: BMW Z3 szeroko i nisko

Kiedy jeszcze za oknem leżał śnieg (wbrew pozorom nie tak dawno temu…) wybrałam się z Zetką na przegląd aby w pełni przygotować ją na nadchodzący sezon. Przy okazji spotkałam szerszą wersję BMW Z3.

z3_naszeaut_serwiszima-1

Jeden z mechaników serwisu, który zajmuje się moim BMW Z3, prywatnie jeździ tym czerwonym cudem. Oryginalnie jego Z3 też była z wąska tyłem i czterocylindrowym motorem aż do pewno dnia, kiedy pojawiła się koncepcja pełnej przekładki na silnik 2.8 wraz z całym szerokim tyłem: błotnikami, półosiami i dyfrem.

z3_naszeaut_serwiszima-2

Chyba pierwszy raz miałam okazję zobaczyć obie wersje bezpośrednio koło siebie i muszę przyznać, ze szeroka robi niesamowite wrażenie. Nie jest tak zgrabna jak moja Zetka ale ma styl. Przez chwilę nawet przeszło mi przez myśl zapytać o cenę takiej przeróbki… Tym niemniej chłopaki wykonali w mojej Zetce pełny przegląd – filtry, nowy olej oraz wymienili uszkodzony termostat. Od strony mechanicznej mój Roadster jest w pełni gotowy na wiosnę i jeździ jak marzenie!

z3_tekst-1

W międzyczasie przyszły zamówione zaślepki halogenów do przedniego zderzaka. Wystarczy je tylko pomalować i mogą trafić do auta. Ale o tym, o odnowionych felgach i odświeżonym wnętrzu opowiem Wam następnym razem ;-). Do zobaczenia!

Avatar

Justyna

Uśmiechnięta blondynka, autorka bloga Ti-Tinka.pl oraz przeróżnych dzieł handmadeowych, dla której samochody to coś więcej niż zwyczajne środki transportu. W redakcji SportStandard.pl czuwa głównie nad poprawnością językową i ortograficzną tekstów oraz pomaga przy sesjach zdjęciowych.

Może Ci się również spodoba