Pokémony na Żurawiej

Wczoraj złapaliśmy w Śródmieściu dwa pokemony. Sądząc po wersjach to nawet nie Pikachu, ale chyba Raichu. Zobaczcie jak to wyglądało u nas na Snapie!

IMG_6618.JPG

Widok eleganckich sportowych aut na ulicy Żurawiej w Warszawie nikogo nie powinien dziwić. Dzień jak co dzień. Ale tym razem było jakby grubiej.

IMG_6620.JPG

Lamborghini Aventador w limitowanej edycji – LP750-4 SV. „Super Veloce” – lżejszy i szybszy od „zwykłego” Aventadora.

IMG_6621.JPG

Wolnossący (!) motor V12 o pojemności 6,5 litra, moc zwiększona do 750 koni, moment do 690 niutonometrów. Kręci się do 8,5tys. obrotów. Super Veloce jest lżejszy od standardowego Avka aż o 50kg. Co może lepiej wyglądać od Lamborghini Aventador SV na warszawskich blachach?

IMG_6619.JPG

Wiadomo – dwa Aventadory SV! A wracając do Pokémonów. Jeśli przyjmiemy, że podstawowa wersja to Pikachu, to tutaj mieliśmy już po ewolucji, czyli Raichu. I to dwa 😜

IMG_6622.JPG

Zastosowanie lżejszych materiałów i dodatkowych elementów aerodynamicznych poprawiło nie tylko wygląd, ale też osiągi. Pierwsza setka po 2,8s., a prędkość maksymalna podobno powyżej 350km/h (!).

IMG_6623.JPG

Nie wiemy na ile podniesienie osiągów odczuwalne jest w codziennej jeździe, ale jesteśmy pewni przynajmniej jednego. Lamborghini Aventador LP750-4 SV można zadać szyku tocząc się po Śródmiejskich ulicach. A już na pewno jak się to robi dwoma Super Veloce.

snapPamiętajcie o tym, żeby zaglądać do nas na Snapa!

Wrzucamy tam świeże auta, które spotykamy na ulicach, ale zdarzają się też inne inspirujące moto-tematy.

 

Może Ci się również spodoba