Jaguar XFR-S

Na trwających właśnie targach motoryzacyjnych w Los Angeles Jaguar zaprezentował światu najmocniejszego i najszybszego sedana w swojej historii – model XFR-S. W rozwinięciu znajdziecie video, na którym Jaguar zachwyca nie tylko wyglądem ale przede wszystkim niesamowitym dźwiękiem .

Pod maską znajdziemy znany z modelu XKR-S doładowany silnik V8 o pojemności 5.0l. 550KM i 680Nm (o 40KM i 55Nm więcej niż XFR) przekłada się na przyspieszenie od 0-100km/h w czasie 4.6 sekundy i prędkość maksymalną równą 300km/h, ograniczoną elektronicznie.

Utwardzenie sprężyn oraz nowa kalibracja aktywnych amortyzatorów wpłynęły na bardziej bezpośrednie odczucia z prowadzenia a sztywność zawieszenia względem XFR wzrosła o 30%. Szersze opony Pirelli ze specjalnie opracowanej mieszanki gumy podkreślają muskularny wygląd Jaguara i zapewniają większą przyczepność fizyczną.

Przepływ powietrza został zoptymalizowany pod kątem zasilania silnika w powietrze oraz docisku aerodynamicznego. Zmiany objęły m. in. większe wloty powietrza w dolnej części zderzaka, powiększone lotki przedniego i tylnego zderzaka oraz tylny dyfuzor.

Czarna skóra o fakturze włókna węglowego oraz ciemne aluminium są wyłącznie dostępne w modelach R-S i nadają wnętrzu ekskluzywny i sportowy charakter. Całości efektu dopełniają szwy, które swoją barwą odpowiadają barwie karoserii.

Elegancki wizerunek limuzyny Jaguara został zachwiany poprzez wielki, wulgarny spojler zamontowany na tylnej klapie. Za jego obroną przemawia fakt, że całe ospojlerowanie XFR-S pozwoliło zredukować siły unoszące aż o 68% co znacząco poprawia stabilność i bezpieczeństwo.

Niewątpliwie najszybsza limuzyna Jaguara skierowana jest do prawdziwych entuzjastów motoryzacji. Nowe ustawienia tylnego dyferencjału oraz systemu DSC pozwalają wykorzystać potencjał XFR-S do maksimum.

Oto promocyjne video Jaguara XFR-S o ciekawym tytule „Wzgórza żyją dźwiękami XFR-S”. Koniecznie oglądajcie z dźwiękiem!

Źródło: Jaguar

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba