BMW M6 Coupe i Cabrio

BMW przedstawiło swój flagowy model granturismo – serie 6 – w wersji z magiczną literką M. Najnowsze BMW M6 będzie dostępne w dwóch wersjach nadwoziowych, coupe oraz cabrio.

Znakiem rozpoznawczym BMW serii 6 jest połączenie stylistyczne elegancji i sportu. W najnowszym M6 odnajdziemy agresywne linie zderzaków, duże obręcze aluminiowe skrywające potężne hamulce (ceramiczne hamulce dostępne w opcji) czy wyprofilowany dach z elementami wykonanymi z włókna węglowego.

Pod maską znajdzie się identyczny silnik jak w BMW M5 a mianowicie turbodoładowane V8 o pojemności 4,4l. generujący 560KM i aż 680Nm. Dzięki temu BMW M6 przyspiesza od 0 do 100km/h w niewiele ponad 4 sekundy (4,2sek. coupe i 4,3sek. cabiro) oraz rozpędza się do 250km/h (305km/h z pakietem M Driver’s Package).

Napęd przekazywany jest na tyle koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni M Double Clutch Transmission Drivelogic oraz aktywny mechanizm różnicowy M co zapewnia optymalne wykorzystanie potencjału silnika

Przy zamawianiu BMW M6 możemy skorzystać także z całej listy opcji dostępnych dla zwykłej „szóstki” jak np. dostęp komfortowy (Comfort Access), aktywne fotele, mechanizm domykania drzwi oraz topowy systemem dźwięku przestrzennego firmy Bang & Olufsen.

Źródło: BMW

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba