Porsche Cayenne GTS 2013

Podczas targów Auto China 2012 niemiecki producent z Zufenhausen zaprezentował model Cayenne GTS. Jak twierdzi Porsche, GTS nie tylko wypełnia przestrzeń pomiędzy Cayenne S a Cayenne Turbo ale także wyraźnie odróżnia się od nich za sprawą sportowego charakteru. 

Pod maskę trafił silnik V8 o pojemności 4,2l. z Porsche Cayenne S, lecz w GTS jego moc została podniesiona do 420KM. Sprint do „setki” ze startu zatrzymanego zajmuje 5,7 sekundy. Moc na koła przekazywana jest za posrednictwem ośmiostopniowej skrzyni Tiptronic S. Cayenne GTS standardowo wyposażono w aktywne zawieszenie Porsche Active Suspension Managment oraz obniżono o 24mm względem Cayenne S.  

Z zewnątrz w oczy rzucają się delikatnie poszerzone nadkola, koła oraz ramki okien pomalowane na czarno, przedni zderzak zaporzyczony z Cayenne Turbo oraz podwójny spojer na dachu. Wnętrze także zostało wykończone w sportowym stylu i odnajdziemy tam skórzaną tapicerkę z elementami Alcantary oraz sportowe, elektrycznie regulowane fotele w standardzie.

Porsche Cayenne GTS dostępne będzie w Niemczech od lipca bierzącego roku w cenie ok. 90 tys. euro.

Źródło: Porsche

 

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba