Mercedes C63 AMG Affalterbach Edition

Mercedez-Benz Canada zaprezentował w Montrealu specjalną edycję C63 AMG. Model ma być wyprodukowany w liczbie 30 sztuk i dostępny wyłącznie w Kanadzie. Nazwa przedstawionej wersji – „Affalterbach Edition” – nawiązuje do siedziby spółki Mercedes-AMG GmbH.

C63 AMG Affalterbach Edition pokryty jest specjalnym lakierem „Magno Allanite Grey”. W standardzie oferowane są dziewiętnastocalowe obręcze kół i hamulce AMG z czerwonymi zaciskami. Z zewnątrz auto wyróżniają dodatki stylistyczne z włókna węglowego, takie jak…

…delikatny tylny spojler…

…czy obudowy lusterek.

Silnik, podobnie jak w podstawowej wersji C63 AMG, to ręcznie zbudowana jednostka V8 o pojemności 6.2l. W wyposażeniu standardowym znajduje się pakiet „AMG Performance”, który obejmuje zwiększoną moc, zdjęty ogranicznik prędkości oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu. Dzięki temu ulepszeniu do dyspozycji jest 481KM i moment obrotowy wynoszący ok. 600Nm. Przyspieszenie od 0 do 100km/h wynosi 4.4sek.

C63 AMG „Affalterbach Edition” oferuje w standardzie także pakiet „AMG Premium” zawierający dodatkowe elementy wyposażenia (m.in. systemy „PARKTRONIC” i „KEYLESS-GO”, a także zestaw audio harman/kardon LOGIC7®). Wnętrze wzbogacono o charakterystyczne elementy, min.  logotyp „Affalterbach” umieszczony na zagłówkach skórzanych foteli i na dźwigni zmiany biegów. Każdy z trzydziestu egzemplarzy ma też specjalną tabliczkę ze swoim numerem.

C 63 AMG Affalterbach Edition oferowany ma być na wiosnę i kosztować ok. 81,5tys. dolarów.

Źródło: Mercedes-Benz Canada; zdjęcia eMercedesbenz.com

Może Ci się również spodoba