Nowy Volkswagen Golf GTI – udoskonalony bestseller

Nowy Volkswagen Golf GTI to m.in. więcej mocy. W ramach modernizacji Volkswagen zwiększył moc Golfów GTI. 230 KM (więcej o 10 KM) to moc, jaką wcześniej dysponował Golf GTI w wersji Performance. Moc silnika nowego Golfa GTI Performance wzrosła z kolei do 245 KM.

db2016au00929_large

Nową konstrukcją Volkswagena jest również 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia DSG. Ta nowa skrzynia biegów będzie stopniowo zastępowała stosowane dzisiaj w Golfach 6-biegowe przekładnie DSG.

db2016au00930_large

Sportowe wersje GTI można odróżnić od innych po tym, że zamiast chromowanej listwy w osłonie chłodnicy i w reflektorach mają aplikacje dostosowane kolorystycznie do charakteru modelu. Jednym z ważniejszych wyróżników wersji GTI jest czerwony pasek na osłonie chłodnicy. Znajdują się na niej jeszcze inne elementy w tym kolorze, czerwone akcenty umieszczono ponadto w podwójnych seryjnych diodowych reflektorach.

db2016au00928_large

Z tyłu Golfa GTI z 2017 roku można rozpoznać nie tylko po nowym zderzaku i LED-owych reflektorach, lecz także po chromowanych końcówkach wydechu, które mają większą średnicę.

db2016au00932_large

Nowości w zmodernizowanym Golfie najszybciej można zauważyć we wnętrzu. Model 2017 roku ma nowe i w coraz większym stopniu cyfrowe wskaźniki oraz elementy obsługi. Ich głównym elementem jest zastosowany po raz pierwszy w tym modelu Active Info Display oraz pierwszy w Volkswagenie system multimedialny sterowany gestami. Zgodnie z jego wymaganiami Volkswagen zmodernizował wszystkie wersje systemu informacyjno-rozrywkowego dostępnego w różnych odmianach Golfa.

db2016au00927_large

Jego najważniejsze cechy to nowy, elegancki wygląd, większy dotykowy ekran. Topowa wersja „Discover Pro” może być obsługiwana przy pomocy gestów. To pierwsze takie rozwiązanie dostępne w samochodzie klasy kompaktowej.

 

Może Ci się również spodoba