Lexus RCF oficjalnie zaprezentowany

Na trwającym właśnie Auto Salonie w Detroit w USA, Lexus zaprezentował najmocniejszą odmianę swojego nowego coupe, czyli model RCF. Wbrew panującym trendom pod maskę trafi godnych rozmiarów, wolnossący motor V8.

2015_Lexus_RC_F_003

To najmocniejszy seryjnie produkowany model z silnikiem V8 w całej historii japońskiej marki.

2015_Lexus_RC_F_056

Nowy silnik V8 o pojemności 5.0l będzie wytwarzał ponad 450 KM i ponad 520 Nm. Podczas zwykłej, spokojnej jazdy pracuje on w cyklu Atkinsona aby ograniczyć zużycie paliwa. Przy wyższych obrotach przełącza się na cykl Otto aby zapewnić imponujące osiągi.

2015_Lexus_RC_F_006

Wersja F naturalnie będzie agresywniejsza w wyglądzie. Co ciekawe, podobnie jak w modelu IS-F także i w RCF zmieniono przednią maskę aby zmieścić pod nią ogromną jednostkę V8.

2015_Lexus_RC_F_057

Napęd trafia na tylne koła poprzez zmodernizowaną ośmiostopniową przekładnię automatyczną. Na tylnej osi znajduje się Torque Vectoring Differential zapewniający efektywne przekładanie mocy na koła. Ma to poprawić stabilność i prowadzenie auta w zakrętach.

2015_Lexus_RC_F_005

Wnętrze to połączenie luksusu i sportowych detali a wszystko to ubrane w formę nowoczesnego designu.

2015_Lexus_RC_F_028

Jeśli nadchodzący Lexus RCF będzie co najmniej tak dobrym autem jak testowany przez nas wcześniej IS-F, to europejska konkurencja w postaci nowych BMW M, Mercedesa AMG czy Audi RS ma się czego obawiać.

Źródło: Lexus

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba