Evora S na służbie – Carabinieri w Lotusie

W roku 150 rocznicy zjednoczenia Włoch Karabinierzy nawiązali współpracę z brytyjskim producentem sportowych aut. Dwa specjalnie przygotowane egzemplarze Evora S zostały oddelegowane na okres dwuletniej służby. Od trzech miesięcy z wyjatkowych modeli Lotusa korzystają funkcjonariusze z jednostek z Rzymu i Mediolanu. 

Oba auta zostały przekazane przez prezesa Grupy Lotus podczas oficjalnej uroczystości w rzymskiej siedzibie Karabinierów. Współpraca jest szczególnym wydarzeniem dla brytyjskiego producenta, przede wszystkim dlatego, że ta elitarna formacja korzysta głównie z pojazdów włoskich.

Lotus Evora S w specyfikacji dla Karabinierów wyposażony został m.in. w system identyfikacji głosu oraz montowaną za siedzeniami przenośną chłodziarkę, mogącą służyć do przewozu organów lub krwi w nagłych przypadkach.

Dwumiejscowy pojazd rozpędza się do 100km.h w 4,8sek., a umieszczony centralnie silnik V6 o pojemności 3,5l. rozwija moc 350KM.

 
W celu zapoznania się z możliwościami auta, Lotus zorganizował specjalne szkolenie na swoim torze testowym w Hethel, na którym prowadzone są zajęcia w ramach „Lotus Driving Academy”. Rzecznik prasowy Karabinierów zapewnił, że na co dzień te wyjątkowe radiowozy są prowadzone wyłącznie przez wyselekcjonowanych funkcjonariuszy, którzy ukończyli szkolenie.

Źródło: Lotus, Carabinieri

Może Ci się również spodoba