Ferrari F8 Tributo pierwszy raz w Polsce

W Ferrari Katowice odbyła się polska premiera nowego Ferrari F8 Tributo. Zobaczcie kilka zdjęć i informacji o samym samochodzie.

Ferrari F8 Tributo to następca 488 GTB czyli klasycznie – sportowe auto z centralnie umieszczonym V8. Zmiany stylistyczne są na tyle duże, że wnoszą powiew świeżości ale też widać kogo następcą jest F8.

Dziś już wiemy, że centralnie zamontowane V8 o pojemności 3.9l, mocy 720 KM i momencie 770 Nm zdobyło dla Ferrari kolejną prestiżową nagrodę wygrywając w plebiscycie Engine Of The Year 2019. To najmocniejszy silnik zamontowany w zwykłym Ferrari w historii marki. Mimo turbodoładowania charakterystyka silnika Ferrari do złudzenia przypomina silnik wolnossący z natychmiastową reakcję na gaz.

Ferrari F8 Tributo przyspiesza od 0 do 100 km\h w 2,9 sekundy, 0-200 w 7,8 s. Prędkość maksymalna wynosi 340 km\h. Wszystko to przy masie 1330 kg. Napęd trafia na tylne koła za pośrednictwem skrzyni 7-mio biegowej. Mamy tu też do dyspozycji system Side Slip Angle Control w wersji 6.1, który czuwa nad nami gdy chcemy poczuć się jak Chris Harris i wychylić tylną oś na zakręcie.

F8 Tributo miałem okazję widzieć już wcześniej w Genewie w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i niebieskiej. Muszę przyznać, że dużo większe wrażenie zrobił na mnie niebieski egzemplarz. Linie, kształty czy tylne lampy były dużo lepiej widoczne. 

Tym bardziej cieszy fakt, że Ferrari Polska podczas premiery w katowickim salonie pokazało samochód w grafitowym lakierze z ciemnobeżowym, prawie brązowym wnętrzem. Przepiękna konfiguracja.

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba