Mapy Google dostępne w Apple CarPlay!

Jeśli korzystasz z telefonu iPhone i chcesz w pełni używać systemu CarPlay to mamy świetną wiadomość. Wreszcie Mapy Google są dostępne w Apple CarPlay! Skąd taka radość, co to zmienia i jak uruchomić? Już tłumaczę.

Nawigacja w samochodzie to bardzo wygodna rzecz. Wpisujemy adres i otrzymujemy trasę. Co lepsze rozwiązania potrafią nawet zaproponować różne trasy, przewidzieć korki czy znaleźć restaurację. Mają w zasadzie tylko jedną wadę – aktualizacje. Zazwyczaj jest to dość skomplikowany proces a i tak nie będziemy mieli informacji o chwilowych remontach czy robotach drogowych. Takich problemów nie mają Map Google. Natężenie ruchu, objazdy, remonty – to wszystko jest w nich zawsze aktualne. Idealnie byłoby móc korzystać z nich na wyświetlaczu w aucie.

Od teraz, korzystając w aucie z Apple CarPlay mamy dostęp do Map Google. Dla użytkowników telefonów z systemem Android, którzy korzystają z Android Auto to żadna nowość – tam Mapy Google działają od dawna ;-). Dla korzystających z telefonów z nadgryzionym jabłkiem to cudowna wiadomość. Dostępne do tej pory mapy Apple nie dość, że potrafiły nie znaleźć adresu to były dość toporne w obsłudze. Na szczęście to już przeszłość.

Co muszę zrobić, żeby działało?

Co oczywiste, po pierwsze potrzebujemy mieć samochód, który obsługuje Apple Car Play. Druga potrzebna rzeczy to iPhone. Telefon musimy mieć zaktualizowany do iOS12, również musimy mieć zaktualizowaną aplikację Mapy Google. To tyle, dalej już wszystko będzie działać.

Po podłączeniu telefonu będziemy mieli dostępną aplikację Map Google. Wyszukiwanie adresu możemy przeprowadzić albo głosowo albo normalnie z poziomu telefonu. Wewnątrz aplikacji możemy wybrać czy chcemy korzystać z widoku satelitarnego czy normalnego orz wybrać cechy dotyczące dróg, jakimi ma się kierować nawigacja.

Po wstępnym sprawdzeniu i przetestowaniu mapy działają super i wreszcie Apple CarPlay jest pełnym produktem, który może śmiało zastąpić natywną nawigację w aucie. Rozwiązanie jest przede wszystkim wygodne ale też dużo tańsze niż natywna nawigacja samochodowa.

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba