Spotted: Volkswagen Polo Proto

,,Nie liczy się to, jak się wspinasz. Liczy się lans pod skałą” Mówi stare przysłowie wspinaczy, wyposażonych w najdroższy sprzęt najlepszych marek. W obecnej motoryzacji coraz częściej da się dostrzegać podobny trend. Poza utalentowanymi zwycięzcami bardzo często skupiamy się na kierowcach nietuzinkowych, jeżdżących na prawdę niecodziennym sprzętem, jak Volkswagen Polo Proto!

 

Jednym z takich kierowców, który nie przywozi hurtowo zwycięstw w prestiżowych klasach, a kibice i tak gorąco go dopingują jest Felix. Na Rajd Barbórka 2016 przyjechał on rajdowym Volkswagenem Polo!

 

Czemu właściwie o tym piszemy? Sprawa jest bardzo prosta. Pierwowzorem tego prototypu jest VW Polo R WRC, obecnie najlepszy samochód rajdowy na świecie. Od momentu premiery w 2013 roku zdobył 4 tytuły mistrza świata kierowców i konstruktorów, wygrywając 43 z 53 rajdów cyklu WRC, w których startował.

 

Porównanie Polo Proto do oryginału, złapanego podczas Rajdu Polski wychodzi bardzo pozytywnie dla repliki.

Podczas sobotnich odcinków można było zobaczyć więcej akcji w wykonaniu załogi Felix & Dzyr

Załoga zajęła w rajdzie 16. miejsce, tracąc 2:29:41 do bezkonkurencyjnego Kajetana Kajetanowicza.

To samo, 16. miejsce przywieźli z ulicy Karowej.

Poloniusz, jak nazywa go sam kierowca, to bazująca na wyglądzie rzeczywistego VW Polo zrobiona przez Dytko Sport konstrukcja, wykorzystująca elementy mechaniczne z Lancera EVO X.

Paweł Paszota

Paweł Paszota

Inżynier, pasjonat samochodów, motocyklista.

Może Ci się również spodoba