Lexus LFA Nurburgring Package

Pozostajemy w klimacie #zostańwdomu i odgrzebywania zdjeć.

Jaki trzeba mieć flow, żeby wymyślić sobie projekt supercara, postawić pod niego całą fabrykę do produkcji tylko 500 sztuk? Wystarczy być CEO takiej dużej marki Toyota jak Akio Toyoda i mieć marzenie stworzyć coś wspaniałego, całkowicie od podstaw.

Lexus LFA dziś ma status legendy i wciąż jest jednym z najlepiej brzmiących aut na świecie. Jego wolnossące V10 to unikatowa konstrukcja Toyoty i Yamahy (poza motocyklami robią również instrumenty takiej jak fortepiany czy piania, oni jako pierwsi wyprodukowali w Japonii pianino), która waży tyle co typowe V6 i jest wielkości przeciętnego V8. LFA w chwili debiutu nie był tak mocny i sprawny jak konkurencja ale po latach, kiedy bezpośrednie pojedynki nie mają już takiego znaczenia, zyskał miano legendarnego. Do dziś jest to jeden z najlepiej brzmiących samochodów na świecie!

Silnik kręci się tak szybko od podstawowych obrotów aż do 9500 obr./min., że tradycyjny obrotomierz nie był w stanie nadążyć, co wymusiło zastosowanie elektronicznych zegarów ?.

Ten konkretny egzemplarz to Lexus LFA Nurburgring Package czyli auto delikatnie lżejsze (-5kg), mocniejsze (+10 KM), z kilkoma nowymi spojlerami i skrzydłem oraz z innym setupem zawieszenia. Powstało 50 sztuk w ramach ogólnej produkcji 500 sztuk.

#mzf – Wiecie, że w LFA zbiornik na płyn do spryskiwaczy umieszczono z tyłu? Wszystko w pościgu za idealnym rozkładem masy ??

? Lexus LFA Nurburgring
Konto właściciela -> @lathouras_p
4.8l V10 | 552 KM | 480 Nm | 0-100km/h: 3.7s | v-max: 325 km/h
? @SportStandard

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba