Przepis na idealny warszawski poranek

Wyobraźcie sobie dzień w którym nie spotykacie żadnej super fury w centrum Warszawy… mało tego! Nie widzicie grupki spotterów na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Żurawiej. Po prostu wychodzicie rano na spacer i nic. Zero strzałów z wydechu, zero walących po oczach kolorów lakieru, totalna pustka. Możliwe?

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-2

Ja doświadczyłem tego w sobotę 10 września. Początkowo byłem lekko zaniepokojony, piękne słońce, temperatura sięgająca blisko 30 stopni, a Ty biegniesz przez centrum z nadzieją, że zaraz spotkasz drapieżnego Pikachu czy ryczącego gdzieś za rogiem Batmobil’a. No ale dobra, superauta mogły gdzieś pojechać ale brak warszawskich spotterów wzbudził u mnie taki niepokój, że postanowiłem dowiedzieć się o co chodzi. A co w takim momencie najlepiej zrobić? Oczywiście odpalić fejsbuka. :) Długo nie szukałem, lekko zjechałem w dół na ściance i moim oczom ukazały się zguby, wszystkie w jednym miejscu! Lokalizacja? Plac Europejski 1, hmm… gdzie to jest? Chyba nigdy tam nie byłem. Stary wujek Google przyszedł z pomocą, dobra jedziemy. Szybki telefon do brata, organizacja i widzimy się na miejscu za pół godziny.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-14

Dojeżdżam, skręcam w ulicę Łucką i staję w malutkim ale za to jak wspaniałym korku. Przede mną same sportowe auta, wszystkie wjeżdżają gdzieś tam głębiej, za wieżowiec Warsaw Spire. Parkuje auto i szybkim krokiem lecę obadać teren.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-16

Wszystko jasne. Za rogiem moim oczom ukazuje się kawiarnia DaftCafe, mieszcząca się w wieżowcu, a jej ogródek na pięknym placu z fontannami. Może nie zrobiłoby to na mnie tak ogromnego wrażenia gdyby nie perełki światowej motoryzacji stojące tuż obok stolików. Bajka.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-5

Zanim zabrałem się za oglądanie aut, zamówiłem oczywiście kawę i coś na ząb. Usiadłem przy stoliku i rozkoszowałem się smakiem świeżo parzonej kawy patrząc na przejeżdżające tuż obok mnie Ferrari, Porsche, AMG i inne.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-20

Event na którym się znalazłem nosił nazwę „Kawa i samochody” i był to już drugi w tym sezonie zlot organizowany pod biurowcami Warsaw Spire. Dlaczego zabrakło mnie na pierwszym? Nie pytajcie.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-3

Kawa wypita, pora ruszyć tyłek. Dużą część prezentowanych samochodów stanowiły auta marki Porsche. Widzieliśmy nowe Porsche GT3, 718 Boxster Spyder, 911 Targa GTS ale również parę klasycznych „prosiaków”.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-11

Ferrari dumnie reprezentowało 488 SPIDER w kolorze „giallo modena”, 458 z ostatnim wolnossącym V8 pod maską, California  i coś specjalnego…

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-13

… jedyny egzemplarz w Polsce, Ferrari 348 Challenge.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-1

Z Audi zobaczyliśmy „stare” R8 z kulturalną V10 i nowe RS7.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-12

BMW było dosyć liczną grupą na placu. Dumnie zaprezentowało się M4, kilka M3’ek i M5’ki.

Mogliśmy podziwiać również amerykańskie Muscle Car’y. Fordy Mustang, Dodge’a Challenger SRT czy Chevrolet’a Corvette.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-7

Markę Mercedes-Benz godnie zaprezentował SLS AMG i C63 AMG S Coupe, ten drugi po modyfikacjach przeprowadzonych przez firmę PP-Performance.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-9

Dla niewtajemniczonych, dzięki zmianom ustawień silnika i wydechowi Frequency Intelligent Exhaust, parametry auta wzrosły do 620KM i 820Nm.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-18

Widzieliśmy też nowego smart’a BRABUS fortwo coupe.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-10

Nie mogło zabraknąć paru GT-R’ ów.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-15

Na koniec wisienka na torcie… Czarne Lamborghini Aventador SV.

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-19

Silnik V12 o pojemności 6,5 litra i mocy 750KM. Od 0 do 100km/h rozpędza się w 2,8 sekundy. Prawdziwy Batmobil! :)

2016_CarsCoffeeDaft_SportStandard-17

Podsumowując, ogromne gratulacje dla DaftCafe za organizację imprezy. Wszystko było takie jak być powinno. Pyszna kawa, nietuzinkowe samochody i to miejsce… nie mogę doczekać się już kolejnej edycji. Brawo!

 

Może Ci się również spodoba