Alpina w Polsce: Poznań Motor Show 2017

Na trwających właśnie targach Poznań Motor Show 2017 pomiędzy wieloma wielkimi premierami jedno wydarzenie szczególnie przykuło naszą uwagę: Marka Alpina wreszcie pojawiła się w Polsce. Czym jednak tak na prawdę jest?

Alpina jest małą niemiecką firmą rodzinną, produkująca samochody bazujące na autach BMW. Działa od 50 lat i obecnie buduje około 1200-1500 samochodów rocznie. Buduje, a nie tuninguje. Każde auto opuszczające fabrykę posiadają unikalny numer oraz VIN nadany przez Alpinę, figurującą jako oficjalny producent.

W Poznaniu marka pokazała dwa modele: B7 Bi-Turbo oraz B5 Bi-Turbo. BMW Alpina B7 Bi-Turbo posiada 4.4-litrową jednostkę V8 -a jakże- biturbo, o momencie 800 Nm, dostępnym już od 3 000 rpm. Co ciekawe, 12 cylindrowa BMW M7 ma moc wysokości 600 KM, natomiast Alpina B7 – 608! 0-100 robi w 3.7 s.

Z elektronicznych gadżetów Alpina B7 ma między innymi skrętne tylne koła, a same auto może być pędzone zarówno na tylną oś, jak i na obie.

Natomiast model B5 Bi-Turbo to konstrukcja zaprezentowana podczas tegorocznej Genewy. Jest dostępna zarówno w wersji saloon jak i touring (kombi), napędem zajmuje się dokładnie ta sama jednostka co w B7 Bi-Turbo. A to oznacza przyspieszenie do setki wysokości 3.5 sekundy, najniższe wśród całej gamy Alpiny.

Dystrybutorem Alpiny w Polsce będzie warszawski Auto Fus, dealer m. in. BMW czy Rolls-Royce’a. Auta już od poniedziałku mają się pojawić w salonie.

Paweł Paszota

Paweł Paszota

Inżynier, pasjonat samochodów, motocyklista.

Może Ci się również spodoba