Nowa Mazda MX-5 RF – znamy ceny

Nowa Mazda MX-5 RF (od Retractable Fastback) zadebiutuje w polskich salonach wiosną 2017 r., ale już teraz można składać zamówienia na ten model.

mx-5rf-4

Kultowy roadster Mazdy, który nieprzerwanie od 27 lat zapewnia wyjątkową radość jazdy i poczucie Jinba Ittai (jedność jeźdźca i wierzchowca), dołączy do gamy SKYACTIV i KODO w wersji ze sztywnym dachem. Jej znakiem rozpoznawczym jest nie tylko elektrycznie składany dach, ale także nowa, jeszcze bardziej sportowa linia nadwozia.

mx-5rf-2

Mazda MX-5 RF będzie dostępna z układami napędowymi znanymi z wersji Soft Top: benzynowym silnikiem SKYACTIV-G o pojemności 1,5 lub 2,0 l. i mocy odpowiednio 131 i 160 KM, współpracującymi z ręczną, 6-przełożeniową skrzynią biegów. Dodatkowo w wersji RF pojawi się opcja połączenia silnika 2.0 SKY-G 160 KM z automatyczną skrzynią biegów 6AT. W tej konfiguracji pojawią się także łopatki zmiany biegów przy kierownicy. Każda z wersji będzie dostępna z seryjną szperą.

mx-5rf

Klienci będą mogli wybrać jedną z trzech wersji wyposażenia: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM. Nowa Mazda MX-5 RF będzie dostępna w 7 wariantach kolorystycznych: lakierze trójwarstwowym Machine Gray i Soul Red, metalicznych Jet Black, Blue Reflex, Ceramic Metallic I Crystal White oraz bazowym Arctic White.

mx-5rf-3

Lakier Machine Grey, jako zupełnie nowy produkt w gamie lakierów nadwozia, który zadebiutował w 7-osobowym modelu CX-9, kolor ten oferuje głębię i odcień, które sprawiają, że nadwozie wygląda niczym wyfrezowane z pojedynczej sztaby metalu. Mazda udoskonaliła swoją technologię lakierowania Takuminuri, stworzoną najpierw dla lakieru Soul Red. Lakier Machine Grey jest również trójwarstwowy, złożony z warstwy metalicznych opiłków, barwnej oraz bezbarwnej powłoki zewnętrznej.

zrzut-ekranu-2016-11-07-o-08-45-16

Nowa Mazda MX-5 RF zadebiutuje w salonach w przyszłym roku ale już teraz można składać zamówienia. Ceny zaczynają się od 100 tys. PLN aż do 130 tys. za topową wersję SkyFREEDOM.

Źródło: Mazda

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba