Nissan 370Z NISMO przeszedł facelifting – dostępny u Nas już we wrześniu!

Nissan 370Z… wersja NISMO… Ktokolwiek usłyszy te słowa, natychmiast drętwieje. Marzenie większości osobników płci męskiej na tej planecie, niewiarygodna sylwetka, potężny ryk silnika, a to wszystko w mierzącym zaledwie 4240 mm coupe. Czy to auto może być doskonalsze? Otóż okazuje się, że tak!

123073_1_5

Japoński koncern przeprowadził modernizację 370Z, zmian jest dosyć sporo, co mnie osobiście troszkę zdziwiło… bo po co zmieniać coś, co i tak jest Meisterstück’iem?

123067_1_5

Na pierwszy rzut oka widzimy, że mocno zmienił się przód auta. Zderzak został przeprojektowany, otrzymał większą atrapę chłodnicy, dodatkowe wloty powietrza przed nadkolami i popularne już światła do jazdy dziennej LED. Lecz to nie koniec zmian. Gdy przypomnimy sobie wygląd przedliftowego 370Z zauważymy, że pojawiły się czarne obwódki wokół reflektorów, czerwona listwa u podstawy zderzaka stosowana tylko i wyłącznie w modelach Nismo, nowe nakładki progów bocznych (również z czerwonym akcentem) oraz specjalny znaczek Nismo na obudowie bocznych lusterek. Z tyłu zaś delikatnej modyfikacji uległ spojler i zderzak.  Te wszystkie detale sprawiają, że Nissan wygląda jeszcze bardziej drapieżnie, a w połączeniu z 19-calowymi felgami Rays, można by rzec obłędnie. Ale przecież o to w tym wszystkim chodzi!

nismo4

Sportowego klimatu nie zabraknie również we wnętrzu Nissan’a. Pojawiły się nowe fotele Recaro o zwiększonej sztywności i obniżonej masie, a całe wnętrze wykończono czerwono-czarnym połączeniem skóry i alcantary. Przyznam, że całość prezentuje się znakomicie.

nismo3

Nowy Nismo napędzany jest 344-konnym, sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3,7-litra. Pierwsza setka pojawia się  po upływie 5,2 sekundy, a podwójny układ wydechowy zapewnia niesamowite wrażenia akustyczne. Nissan dostępny będzie tylko i wyłącznie w wersji coupe z ręczną, sześciobiegową skrzynią biegów. Delikatnie została  również zmieniona charakterystyka tylnego zawieszenia – auto stało się nieco bardziej komfortowe. Grubsza wykładzina wnętrza oraz specjalna wyściółka tylnych nadkoli dodatkowo obniżają poziom odczuwanego w kabinie hałasu.

nismo5

Czasami po liftingu auta tracą swój urok, bywa i tak, że duszę. Na szczęście, odświeżenie 370Z było całkowicie przemyślane. Nissan 370Z Nismo nic nie stracił, a wiele zyskał. Myślę, że niejeden światowy koncern motoryzacyjny mógłby się wiele nauczyć od Japończyków.

Sprzedaż Nissana 370Z Nismo rusza w Europie we wrześniu, czyli można powiedzieć, że już jest dostępny.

Źródło: Nissan

Avatar

Michał Wardak

Student Politechniki Warszawskiej, pasjonat motoryzacji. Od dzieciństwa zainteresowany szybkimi autami.

Może Ci się również spodoba