Mercedes-Benz ML 63 AMG 2012

AMG zaprezentował odświeżoną wersję swojego reprezentatna w segmencie SUV – ML 63.  Ten ważący ok. 2,3t pojazd  dysponuje mocą  518KM i rozpędza się do 100km/h w czasie ok. 4,7sek. Wyposażony w pakiet „AMG Performance” jest jeszcze mocniejszy i jeszcze szybszy. Podobnie jak w nowych wersjach innych modeli oznaczonych liczbą „63” zamontowano silnik o pojemności 5,5l…

Nowy silnik V8, o mniejszej pojemności niż poprzednik, dysponuje jednak większą mocą, zapewnia lepsze przyspieszenie, a producent twierdzi nawet, że spala mniej paliwa. To wszystko dzięki zastosowaniu biturbo i użyciu nowoczesnych technologii.

W wersji podstawowej do dyspozycji jest 518KM mocy i prawie 700Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100km/h godzinę zajmuje ok. 4,7sek. Dla fanów sportowych wrażeń AMG przygotował fabryczne ulepszenie najmocniejszej odmiany klasy ML – pakiet „AMG Performance”.

Znacząco zwiększone zostaje ciśnienie sprężania – z 0,97 do 1,3bar. W rezultacie moc maksymalna wzrasta do 550KM, a moment obrotowy do niemalże 760Nm. Wzmocniony ML 63 AMG przyspiesza do 100km/h o 0,1sek. szybciej niż w podstawowej wersji.

 

Stały napęd na cztery koła przenoszony jest poprzez siedmiostopniową przekładnię automatyczną „AMG SPEEDSHIFT PLUS”. Do wyboru są trzy tryby pracy: „Controlled Efficiency” (ekonomiczny…), „S” (sportowy) i „M” (ręczny). Żeby zapewnić lepsze prowadzenie i stabilność w zakrętach w wyposażeniu standardowym zastosowano zawieszenie pneumatyczne „AIRMATIC” z systemem „ACTIVE CURVE”. Za hamowanie odpowiedzialne są wentylowane hamulce z perforowanymi tarczami (w pakiecie „AMG Performance” dodatkowo czerwone zaciski).

Z zewnątrz ML 63 AMG wyróżnia się m.in. chromowanymi dwoma podwójnymi końcówkami układu wydechowego i czarnym dyfuzorem.

Z przodu uwagę zwracają m.in. powiększone wloty powietrza, biksenonowe lampy oraz diody led do jazdy dziennej. Podobnie jak z tyłu, pod spojlerem umieszczony został srebrny matowy pas. 

Wnętrze kabiny utrzymane jest w duchu sportowym i luksusowym. O sporotwych aspiracjach świadczą m.in. fotele i czteroramienna, spłaczona u spodu kierownica AMG.  Elementy wnętrza wykończono materiałami wysokiej jakości – skórą (m.in. kierownica) czy aluminium (np. łopatki do zmiany biegów).

 

Nowy Mercedes-Benz ML 63 AMG będzie dostępny od kwietnia 2012 roku. Przewidywana cena to ok.108tys. EUR za wersję podstawową. Dopłata za pakiet „AMG Performance” to ok. 7tys.EUR. 

Powyższy film można potraktować jako próbe dowiedzenia, że auto klasy SUV o sportowych aspiracjach może być w ogóle użyteczne.

Źródło: Daimler, emercedesbenz.com

 

Może Ci się również spodoba