Mercedes-Benz GL 63 AMG

Duży, siedmioosobowy SUV i dynamika typowa dla AMG. To może być tylko nowy GL 63 AMG.

Z zewnątrz samochód prezentuje się masywnie i zarazem bardzo dynamicznie. Elegancja doskonale łączy się z typowymi akcentami rodziny AMG. Ogromne wloty powietrza w przednim zderzaku zapewniają idealny dopływ powietrza do chłodnicy. LED-owe światła do jazdy dziennej i chromowana listwa dodatkowo potęgują wyrafinowanie samochodu.

Pod maską znajdziemy 5,5-litrowy motor V8 wspomagany dwiema turbinami, który dysponuje mocą 557KM oraz niesamowitym momentem obrotowym 760Nm. Przyśpieszenie do 100km/h trwa niecałe 5s, a prędkość ograniczona elektronicznie wynosi 250km/h.

Napęd przenoszony jest na cztery koła w stosunku 40:60 za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni AMG Speedshift plus 7G-TRONIC. Posiada ona aż trzy tryby pracy Sport, Manual oraz Controlled Efficiency. W tym ostatnim silnik łagodnie reaguje na przyspieszanie, ruszanie zazwyczaj odbywa się z drugiego biegu, a paliwo dodatkowo pomaga zaoszczędzić funcja ECO start/stop.

W utrzymaniu pojazdu na drodze pomaga sportowe zawieszenie AMG Ride Control z układem Airmatic. Komputer sam dobiera odpowiedni do prędkości prześwit, a system stabilizacji przechyłów za pomocą aktywnych stabilizatorów redukuje przechyły nadwozia w zakrętach.

Imponująca bryła spoczywa na 21-calowych obręczach AMG z oponami 295/40, skrytych pod dodatkowymi nakładkami nadkoli, poszerzającymi nadwozie o 22 mm z każdej strony. Wprawne oko dostrzeże emblemat V8 BITURBO na przednich błotnikach, podświetlane, aluminiowe stopnie boczne oraz muskularny tylny zderzak z czterema końcówkami sportowego układu wydechowego AMG.

Auto porusza się na 21-calowych,pięcioramiennych obręczach ze stopów lekkich z oponami 295/40 R21. Za felgami znajdziemy gigantyczne, wentylowane tarcze hamulcowe (390 x 36 mm z przodu i 345 x 26 mm z tyłu).

Na wszystkich fotelach znajdziemy wysokiej jakości skórzaną tapicerkę. Regulowane elektrycznie sportowe fotele z logo AMG dodatkowo wpływają na komfort jazdy. Na desce rozdzielczej znajdziemy kolorowy wyświetlacz TFT, który na bieżąco dostarcza kierowcy wszystkie niezbędne informacje.

Rynkowy debiut Mercedesa GL63 AMG przewidziany jest na listopad tego roku. Ceny pozostają póki co nieznane.

Źródło: Mercedes-Benz

Może Ci się również spodoba