Pierwszy Nissan Juke-R dostarczony do klienta

Pierwszy śmiałek gotowy zapłacić około pół miliona euro za Juke-R właśnie odebrał swój samochód. Przy okazji Nissan potwierdził także wersje Juke NISMO.

Decyzja o produkcji i sprzedaży tak zwariowanego auta jakim jest Juke-R jest następstwem promocyjnego filmu kręconego w Dubaju. Wtedy właśnie do przedstawicieli Nissana wpłynęła prośba o wdrożenie tego projektu do produkcji oraz 3 pierwsze zamówienia.

Sercem Juke-R jest silnik oraz układ napędowy przeniesiony wprost z Nissana GT-R. 3.6l V6, 545KM, 625Nm, napęd na 4 koła a wszystko to upchane w karoserii miejskiego crossovera. Wewnątrz oczywiście znajdziemy kubełkowe fotele, deskę rozdzielczą i kierownice z GT-Ra oraz klatkę bezpieczeństwa. Sprint  od 0 do 100km/h trwa 3 sekundy a prędkość maksymalna wynosi 275km/h.

Bardziej ucywilizowana wersja Nissan Juke NISMO trafi do sprzedaży na początku 2013 roku. Pod maską znajdziemy silnik 1.6 znany ze zwykłego Juke. NISMO podniosło jego moc do 215KM. Zmiany objęły także zawieszenie oraz ospojlerowanie.

Źródło: Nissan

 

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba