Opel Corsa OPC Nürburgring Edition

Najszybsza Corsa w historii – „Nürburgring Edition” – to niesamowita mieszanka czystej mocy, osiągów i pasji. 6,8sek. do setki i imponujące ponad 131KM z jednego litra pojemności. Limitowana edycja zbudowana na bazie Corsy OPC zostanie wyprodukowana w liczbie 500 egzemplarzy.

Wersja sygnowana nazwą kultowego toru czerpie moc z silnika o pojemności 1.6l. Modyfikacje w stosunku do podstawowego modelu to m.in. zmienione oprogramowanie sterowania silnika i doładowania, sportowy układ wydechowy i zoptymalizowanie pod kątem stuoktanowego paliwa. Prezentowana edycja dysponuje 210KM mocy i 250Nm momentu obrotowego (a nawet 280Nm przy funkcji „overboost”).

Moc i moment obrotowy przenoszone są na przednią oś, na której zamontowano wielotarczowy mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu. W celu zapewnienia doskonałej trakcji specjalnie zestrojono podwozie. Zmiany objęły m.in. zainstalowanie sprężyn i amortyzatorów Bilstein i lżejszego układu hamulcowego opracowanego przez Brembo.

Z zewnątrz edycję „Nürburgring” rozpoznamy po jednym z dwóch dostępnych kolorów: zielonym „Grasshopper” albo czerwonym „Henna”. Najmocniejsza Corsa porusza się na osiemnastocalowych obręczach. Od „zwykłej” wersji odróżnia ją także spojler w przednim zderzaku oraz dwie końcówki wydechu. Oczywiście nie mogło także zabraknąć charakterystycznego logo.

Corsa OPC „Nürburgring Edition” została przetestowana na słynnej „Północnej Pętli”, ale doskonałe prowadzenie nie jest jej jedynym atutem. Radość z jazdy ma zapewniać także wyjątkowy dźwięk odpowiadający charakterowi tego modelu. można już składać zamówienia – cena detaliczna w Niemczech to ok.27tys. EUR.

Źródło: Opel

Może Ci się również spodoba