Ducati Diavel AMG Special Edition

Mija rok od czasu, kiedy AMG i Ducati ogłosiły nawiązanie współpracy. Na targach we Frankfurcie zaprezentowany został pierwszy model producenta motocykli, podkreślający wspólne działania obu firm motoryzacyjnych. Ducati Diavel AMG Special Edition to motocykl o wyjątkowej stylizacji, charakterystycznej dla legendarnej firmy z Affalterbach.


Prezentowaną edycję specjalną oparto na modelu Ducati Diavel Carbon z dwucylindorwym silnikiem Testastretta Evoluzione o pojemności 1198.4cm3. Do dyspozycji są 162KM i 127Nm momentu obrotowego, przy całkowitej suchej masie motocykla wynoszącej ok. 207kg. Podstawową wersję wzbogacono o dodatki stylistyczne podkreślające związek z AMG, takie jak np. siedzisko z poprzecznymi przeszyciami, wykończone alkantarą.


Uwagę zwraca także charakterstyczna pięcioramienna tylna obręcz, przypominające te, stosowane w autach z logo AMG.


Wloty powietrza obłożono materiałem z włókna węglowego i uzupełniono aluminiowymi pokrywami. Eksluzywność każdego egzemplarza podkreśla tabliczka z numerem motocykla umieszczona na zbiorniku paliwa  oraz nazwisko pracownika, odpowiedzialnego za ręczne dostrojenie rozrządu Desmodromic wypisane na osłonie silnika.


Rama, górna część zbiornika paliwa i przyrycie siedzenia pasażera pomalowano białym lakierem AMG – „Diamond White”, kotrastującym z czarnymi elementami z włókna węglowego. Motocykl będzie dostępny od 2012 roku, producent oferuje również dedykowaną skórzaną kurtkę i kask.

 
Współpraca Ducati i AMG rozpoczęła się oficjalnie jesienią 2010 roku i obejmuje przede wszystkim działania marketingowe. Zarówno czołowy zawodnik Ducati w klasie Moto GP – Nicky Hayden – jak i CEO Ducati – Gabriele del Torchio – od wiosny 2011 r. poruszają się autami CLS 63 AMG. Podobieństwa stylistyczne pomiędzy modelami obu firm można było podziwiać w tym roku we Frankfurcie, gdzie Ducati Diavel AMG został postawiony obok CLS63 AMG.

Źródło: Ducati, , Daimler, emercedesbenz.com

Może Ci się również spodoba