Opel Astra OPC / Vauxhall Astra VXR

Kolejna generacja wyjątkowego kompakta dysponuje mocą 280KM. W zależności od rynku na jakim jest oferowana, najmocniejsza odmiana Astry występuje jako Opel Astra OPC albo Vauxhall Astra VXR.


Zbudowana na platformie modelu Astra GTC, wyposażona w dwulitrowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, jest najszybszą seryjną Astrą w historii. Motor dostarcza 400Nm momentu obrotowego i pozwala na rozpędzenie auta do 250km/h. W celu zapewnienia jak najlepszego prowadzenia wprowadzono dodatkowe rozwiązania –  na przedniej osi zainstalowano mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu, a przednie zawieszenie oparto na zaawansowanym systemie High Performance Strut.


Ponadto Astra OPC/VXR posiada w pełni dostrajane zawieszenie Flex Ride Control, którego ustawienia wybiera się za pomocą przycisku w kabinie. Poza „zwykłym” trybem „Sport” dostępnym w każdym modelu wyposażonym w tego rodzaju system kontroli zawieszenia, w tym aucie jest do dyspozycji dodatkowy przycisk „OPC” (albo „VXR” w Vauxhallu). W utrzymanym w ciemnych barwach wnętrzu znajdują się m.in. sportowe skórzane fotele z oznaczeniem wersji.


Z zewnątrz wersja OPC/VXR charakteryzuje się m.in. przeprojektowanym zderzakiem przednim i tylnym, progami, spojlerem dachowym oraz dwoma trapezowymi końcówkami wydechu. Astra w najmocniejszej specyfikacji ma być dostępna od 2012 r.

Źródło: Opel, Vauxhall

Może Ci się również spodoba