Clio RS i Twingo RS – edycja Silverstone GP

Brytyjski oddział Renault zaprezentował edycje specjalne modeli Clio i Twingo. „Silverstone GP” bazuje na modelach sygnowanych logo „Renault Sport” i podkreśla związki Renault z legendarnym torem wyścigowym. To auta stworzone specjalnie dla fascynatów, przygotowane do jazdy torowej.

Twingo i Clio w nowej specyfikacji oferowane będą wyłącznie na rynku brytyjskim. Tam Renualt sprzedaje najwięcej swoich „hot-hatch-y”. Wersje też mają też za zadanie wspierać organizowane przez francuskiego producenta szkolenia i jazdy na brytyjskim torze. Nabywcy będę mogli bezpłatnie wziąć udział w „Renaultsport Trackday Experience”, w towarzystwie profesjonalnego instruktora.

Oba modele poruszają się na zawieszeniu „Cup”, co oznacza m.in. utwardzone sprężyny i amortyzatory. Z zewnątrz wersja Silverstone wyróżnia się srebrnym metalizowanym kolorem z kontrastującymi dodatkami utrzymanymi w głębokiej czerni (m.in. dach i lusterka). W Clio są to także siedemnasto calowe obręcze aluminiowe. Konstrukcyjnie dwustukonne Clio to wersja „Renault Sport”, podobnie jak testowany przez nas Clio RS Gordini.

Wewnątrz „Clio Silverstone GP200” znalazły się m.in. fotele „Renaultsport Recaro”. Poza tym model ten wyposażono w elektroniczne systemy dostarczające przydatnych informacji podczas przejazdów na torze wyścigowym.

„Renaultsport Monitor” korzystający z technologii stosowanej w F1 pokazuje kierowcy m.in. wskaźniki dotyczące pracy auta.

Ale też uzyskane czasy kolejnych okrążeń, przyspieszeń, czy wartość przeciążeń.

„Twingo Silverstone GP133” wyposażono w ukłąd wydechowy ze stali nierdzewnej. Dzięki temu dysponujące 133KM mocy auto ma zwracać uwagę agresywnym dźwiękiem, dobrze pasującym do wyglądu zewnętrznego.

Fani aut sportowych nie powinni zwlekać ze złożeniem zamówienia – każda z wersji powstanie jedynie w liczbie 50 egzemplarzy. Twingo kosztuje 14,995GBP, a  Clio 19,995GBP. Zamówienia przyjmowane są od początku lipca bieżącego roku.

Źródło: Renault

Może Ci się również spodoba