2015 Aston Martin Vanquish i Rapide S dostaną nową skrzynię

Dobra wiadomość dla fanów angielskiej motoryzacji: Aston Martin Vanquish i Rapide S zostaną wyposażone w nowszą, szybszą i płynniejszą skrzynię biegów marki ZF. Jest to o tyle cenna wiadomość, że aktualnie stosowana przekładnia zdawała się nie do końca pasować do charakteru i prestiżu Astona Martina.

475575151874682442

Ośmiobiegowy automat marki ZF, nazwany przez Astona Touchtronic III, to zdecydowana zmiana na lepsze. Dzięki dodatkowym przełożeniom Aston Martin Vanquish oraz Rapide S będą nie tylko szybsze w sprincie od 0-100km/h o 0,5 sek (Vanquish – 3.6 sek, Rapide S – 4.2 sek) ale także mają zużywać mniej paliwa. Ostatni bieg pozwoli na osiągnięcie prędkości ponad 322km/h zarówno w przypadku Astona Martina Vanquish jak i Rapide S. Dodatkowe zalety to szybsza i płynniejsza zmiana przełożeń co pozytywnie wpłynie na doświadczenia płynące z prowadzenia. Przy okazji zmian wprowadzonych w modelach 2015 dostępne będą nowe kolory lakieru oraz opcje wykończenia wnętrza.

Na powyższym filmiku pan Ian Minards, Product Development Director w Astonie, opowie Wam jak wyglądają zmiany w nowych Astonach. Pod maską, dzięki nowej jednostce sterującej marki Bosh i kilku udoskonaleniom, udało się podnieść nieznacznie moc a przy okazji zwiększyć efektywność jednostki co owocuje mniejszym spalaniem. 568KM w Vanquishu i 552KM w Rapide S, 630Nm momentu obrotowego to wartości, jakimi legitymuje się „nowy” silnik V12. Przy okazji delikatnie poprawiono każdy element zawieszenia oraz zmieniono hamulce oraz opony – wszystko w trosce o jak najlepsze prowadzenie i odczucia płynące z jazdy Astonem.

Pierwsze auta mają trafić do klientów w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: Aston Martin

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba