Zapowiedź – Verva Street Racing 2014 Dakar na Narodowym

Verva Street Racing to marka sama w sobie, budowana konsekwentnie od kilku lat przez PKN Orlen. Ponownie, po zeszłorocznej edycji, impreza odbędzie się nie na ulicach lecz na Stadionie Narodowym. Zobaczcie, jakie atrakcje organizatorzy przygotowali w tym roku.

Dakar na Narodowym - wizualizacja toru

Tegoroczna edycja to tak na prawdę ogromny pojedynek czołówki kierowców z Polski ze śmietanką sportów motorowych z zagranicy. Wszystko to rozegra się na specjalnie przygotowanym, piaszczystym (wręcz pustynnym!) torze usytuowanym na płycie boiska Stadionu Narodowego. Nie bez przyczyny piąta, jubileuszowa edycja VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się pod szyldem najtrudniejszego rajdu świata. To symboliczne uhonorowanie najbardziej utytułowanego polskiego zespołu rajdowego ORLEN Team, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 15-lecie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

VSR2013_fot.D.Kramski_LIVE

Rywalizację zaplanowano w 6 kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach. Polski zespół reprezentować będą: Adam Małysz, Rafał Marton, Kuba Przygoński, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Tadeusz „Taddy” Błażusiak – członkowie ORLEN Team.

Carlos_Sainz_fot.Red_Bull_Content_Pool

Jednym z reprezentantów Reszty Świata będzie dwukrotny mistrz świata WRC oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2010, Carlos Sainz. Słynny „El Matador” przywiezie do Warszawy swoją najnowszą „bestię” ze stajni Peugeot Sport – Red Bull – Total, którą zamierza zawojować Dakar 2015. VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym będzie tym samym pierwszą publiczną prezentacją Peugeota 2008 DKR!

J.Hampel fot. Red Bull Content Pool_P-20131010-00274

Jarosław Hampel oraz Emil Sayfutdinov to kolejni mistrzowie kierownicy, którzy potwierdzili swój udział w VERVA Street Racing 2014 – Dakar na Narodowym. Wykorzystując ziemną budowę toru, na płycie Stadionu powstanie specjalna pętla przygotowana do wyścigu żużlowego. Chyba nie musimy Wam mówić jak emocjonujący jest sport, gdzie non stop leci się bokiem motocyklami! Co więcej będzie to debiut żużla na Stadionie Narodowym.

Marcus_Gronholm_photo_courtesy_of_Arttu_Kauranne

Adam Małysz stanie do pojedynku z dwukrotnym mistrza świata WRC, Finem Marcusem Grönholmem. Ogromnie się cieszę, że zostałem zaproszony do udziału w VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym. Udział w zawodach Rallycross w Polsce w 2008 r. sprawił mi dużą frajdę. W tym roku Polska wystawiła silną ekipę doświadczonych kierowców, więc razem z kierowcami z mojego zespołu damy niezły pokaz dla kibiców. I zamierzamy się przy tym świetnie bawić! – tak swoją obecność na Verva Street Racing 2014 skomentował Fin.

VSR_21092013_fot.B.Zborowski_LIVE_BZD6290

Oprócz interdyscyplinarnej rywalizacji światowych mistrzów kierownicy, widzowie zobaczą kilkudziesięciu kierowców i kilkaset niecodziennych maszyn, które już rozgrzewają się przed największą motoryzacyjną imprezą w kraju. Mamy zobaczyć akrobacje na motocyklach FMX, skaczący skuter śnieżny, wyścigi kosiarek, przejazdy monster trucków i wiele innych. Show zwieńczy Destruction Race.

VSR_21092013_fot.D.Kramski_LIVE_7617

Przed głównym show, dookoła Stadionu odbędzie się PitParty, na której organizatorzy zapowiadają ponad 300 maszyn. Każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie – od pięknie odrestaurowanych klasyków, przez cudowne supercary aż po zabójcze auta wyścigowe w tym także niesamowitego Peugeota 2008 DKR.

Jay_Kay_Jamiroquai

O oprawę muzyczną Verva Street Racing 2014 zadba Jamiroquai, światowa gwiazda muzyki funk. Największe show motoryzacyjne w tej części Europy będzie niesamowitą mieszanką muzyki i sportu. Warto wspomnieć, że Jay Kay, charyzmatyczny wokalista zespołu Jamiroquai, znany jest ze swojej motoryzacyjnej słabości. Podczas ostatniej wizyty w Polsce artysta gościnnie wziął udział w drugiej edycji VERVA Street Racing, podczas której zaprezentował swój model Porsche 914/GT z 1970 r.

VSR_21092013_fot.D.Kramski_LIVE_8291

Do 20 września pozostało już niewiele ponad tydzień. Poprzednie edycje Verva Street Racing wzbudzały niesamowite emocje i były prawdziwym świętem dla fanów sportów motorowych. Czy pustynna wersja rywalizacji sprosta oczekiwaniom? Zobaczymy już niedługo!

Źródło: Verva Street Racing

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba