Premiera Mercedes-AMG GT R w Polsce

Zamknięty hangar lotniczy był miejscem polskiej premiery najnowszego dzieła inżynierów z AMG. Mercedes-AMG GT R zwany Zieloną Bestią pojawił się w Polsce!

amggt-r-2

Jedną z cech rozpoznawczych AMG GT R jest duży przedni grill, inspirowany tym z legendarnego 300SL. Samochód wygrał prestiżowy w swoich czasach wyścig Panamerica. Charakterystyczne dla osłony chłodnicy jest piętnaście pionowych żeberek oraz aktywna aerodynamika schowana za nimi. Co więcej wcześniej taki grill mogliśmy zobaczyć w wyścigowym AMG-GT GT3 skąd trafił wprost do samochodu produkcyjnego.

amggt-r-4

Mercedes-AMG GT R ma pod maską czterolitrowe V8 biturbo o mocy 585KM. To wystarcza, by sprint 0-100km/h trwał 3,6 sekundy. W środku, poza wyścigowymi kubełkami, odnajdziemy na konsoli centralnej żółte pokrętło – rzecz przeniesioną wprost z aut wyścigowych. Służy ono do regulacji kontroli trakcji (do wyboru mamy 9 poziomów).

amggt-r-1

Na polskiej premierze mogliśmy zobaczyć auto na pół roku przed debiutem – pierwsze sztuki powinny trafić do polskich salonów i klientów dopiero w marcu przyszłego roku. Samochód prezentował się i brzmiał zjawiskowo (zobaczcie wideo na #gcos).

 

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba