Oto nowy Nissan GT-R! Taki sam, a jednak inny

Na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku został zaprezentowany nowy Nissan GT-R! Z zewnątrz zmiany są głownie kosmetyczne, więcej emocji czeka na nas wewnątrz oraz w kwestii osiągów. Charakterystyczny dla modelu GT-R opływowy kształt bocznej linii nadwozia został zachowany, a jednocześnie boczne spojlery wysunięto na zewnątrz, aby poprawić przepływ powietrza. Dzięki temu nowy GT-R generuje mniejszy opór powietrza przy takiej samej sile dociskającej, jak w dotychczasowej wersji GT‑R.

144070_1_5

Kultowy, wyczynowy Nissan GT‑R nie przestaje ewoluować. Dzięki charakterystycznej kracie wlotu powietrza z motywem litery V wygląd samochodu jest zgodny z najnowszą stylistyką marki Nissan. Wyjątkowe parametry aerodynamiczne i zmodernizowane wnętrze nadają modelowi GT‑R bardziej dojrzały charakter, który będzie jeszcze rozwijany w przyszłości” – Mamoru Aoki, dyrektor ds. projektowania w firmie Nissan.

144067_1_5

Pod maskąznajdziemy poprawiony silnik V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 570 KM przy 6800 obr./min oraz maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 633 Nm. Każdy egzemplarz silnika jest montowany ręcznie przez doświadczonego mechanika TAKUMI. Rezonans nowych tytanowych tłumików oraz system akustyczny Active Sound Enhancement (ASE) zapewniają niezrównane wrażenia w trakcie przyspieszania.

144060_1_5

Cała deska rozdzielcza oraz zestaw wskaźników są nowe, a szwy łączące skórzane pokrycie tych elementów wykonano z artystyczną precyzją. Nowy panel sterowania z wyświetlaczem umieszczono w wykonanej z włókna węglowego konsoli środkowej. Całkowicie nowa jest sportowa kierownica (wyraźnie inspirowana tą z Infiniti Q30) wraz z manetkami do zmiany biegów. Same manetki oraz przyrządy do sterowania wentylacją są przyjemniejsze w dotyku niż dotychczas. Podobno poprawiono dźwięki towarzyszący ich używaniu.

144061_1_5

Nowy GT‑R gwarantuje intensywne emocje każdemu, kto zasiądzie za jego kierownicą. Nieustannie zwiększamy jego osiągi – nowa generacja modelu jest jeszcze mocniejsza od poprzedniej. Jednocześnie dbamy o komfort i kulturę pracy podzespołów, konsekwentnie poprawiając wrażenia z jazdy, pod każdym względem. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować klientom model klasy GT na najwyższym poziomie, którego atutami są imponujące osiągi, nowy wymiar komfortu i bogata historia sukcesów w wyścigach” – Hiroshi Tamura, główny specjalista ds. produktu GT‑R.

144057_1_5

Paletę kolorów nadwozia uzupełniono o wielowarstwowy lakier „Blaze Metallic”, natomiast wnętrze Premium Edition jest oferowane z wykończeniem z półanilinowej skóry w czterech opcjach: dostępnych już wcześniej Black/Amber Red i Black/Ivory oraz nowych Black/Rakuda i Samurai Black.

Klienci będą mogli składać zamówienia od kwietnia a Nissan GT-R 2017 będzie dostępny w sprzedaży od lata bieżącego roku. Jak Wam się podoba nowy GT-R?

Źródło: Nissan

Może Ci się również spodoba