Aston Martin V8 Vantage S

Aston Martin przedstawił nową odmianę modelu V8 Vantage – „S”. Jest to wersja lżejsza i mocniejsza od najmniejszego sportowego Astona. Co nowego oferuje ta wzmocniona wersja podstawowego modelu?

Litera „S” w przypadku modelu V8 Vantage oznacza – podobnie jak w wersji podstawowej – ośmiocylindrowy silnik w układzie V, o pojemności 4,7l, jednak o większej o 10KM mocy. Do dyspozycji jest 436KM oraz większy o 20Nm moment obrotowy, wynoszący 490Nm. Specjalnie zaprojektowana do tej wersji siedmiobiegowa przekładnia – Sportshift II – jest szybsza i lżejsza od poprzedniej wersji, stosowanej w modelu Vantage.

Model cechuje także zastosowanie nowych spręzyn, amortyzatorów, szerszych kół tylnych oraz bardziej bezpośredniego układu kierowniczego. Zmiany te, wraz z zaawansowanymi systemami elektronicznymi mają zapewniać lepszą przyczepność i prowadzenie auta.

Z zewnątrz wersję „S” wyróżnia niższy przedni zderzak z elementami wykonanymi z włókna węglowego oraz powiększony wlot powietrza. Poza tym uwagę zwracają także nowy tylny zderzak, progi, charakterystyczne dziewiętnastocalowe obręcze kół oraz większe tarcze hamulcowe z sześciotłoczkowymi zaciskami.

Wewnątrz znajduje się specjalny przycisk „S”, którego włączenie skraca czas zmiany biegów, uruchamia bardziej agresywną reakcję przepustnicy i zmienia charakterystykę pracy zaworów.

Producent podkreśla, że inspiracją dla Astona Martina V8 Vantage S był wyścigowy Vantage GT4.  Auto to w 2010 roku m.in. zdobyło European GT4 Cup i zwycieżyło w dwudziestoczeterogodzinnych wyścigach w Dubaju, na torze Nurburgring oraz w Spa.

Źródło: Aston Martin

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba