VW Golf GTi Cabrio

Golf GTI to niewątpliwie ikona małych aut sportowych. Po 36 latach od początku produkcji i sprzedaniu przeszło 1,8mln Golfów GTI Volkswagen pierwszy raz przygotował wersję bez dachu – oto Golf GTI Cabrio.

Pod maską pracuję 2.0l silnik turbo generujący 210KM. Pierwszą setkę GTI Cabrio osiąga po 7,3 sekundy i rozpędza się do 237km/h, co sprawia, że jest najszybszym i najmocniejszym Golfem Cabrio w historii marki. Podobnie jak w Golfie GTI także w wersji Cabrio odnajdziemy system XDS imitujący działanie szpery i poprawiający właściwości trakcyjne.

Miękki dach z tkaniny przeniesiony został wprost ze zwykłego Golfa Cabrio. Pełne złożenie zajmuje 9 sekund i można go otwierać także w ruchu do prędkości 30km/h. Detale zewnętrzne są tożsame z Golfem GTI.

W celu utrzymania sztywności nadwozia pozbawionego dachu wzmocniona została rama przedniej szyby oraz liczne elementy struktury auta co niestety odbiło się niekorzystnie na masie.

Pierwszy rzut oka na wnętrze nie pozostawia żadnych wątpliwość, że mamy do czynienia z autem z rodziny GTI. Wszystko za sprawą klasycznej, niezmiennej od 36lat kraty z takiny Jacky na fotelach.

Volkswagen Golf GTI dostępny jest w Niemczech od czerwca a ceny zaczynają się od 31 350 euro. Nie wiadomo kiedy auto zadebiutuje na polskim rynku.

Źródło: VW

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Entuzjasta i marzyciel z aparatem dla którego jedyne co się liczy w aucie to emocje. @antniem_

Może Ci się również spodoba