Salon Samochodowy w Genewie 2013: Abarth

Nadworny tuner Fiata, Abarth, zaprezentował w Genewie nową wersję Punto oraz program „Fuoriserie” dla Abartha 500. Dodatkowo udostępniono także nowe informacje o projekcie „Make It Your Race”.

120917_AB_Parigi_Punto_SuperSport_Scorpion

Abarth Punto SuperSport, który zastąpi Abartha Punto Evo, otrzymał wzmocniony silnik 1.4T Multi-Air o mocy 180KM. Bardziej wymagający klienci mogą zamówić wzmocnione hamulce Brembo oraz pakiet zawieszenia Koni.

130225_AB_Ginevra01

FuoriSerie (z wł. poza seryjny) to program personalizacji dla Abartha 500. W Genewie pokazano dwie kolekcje: New Wave, która zwraca uwagę na nowe trendy oraz New Heritage zainspirowaną autami, które tworzyły markę Abarth. Do pierwszej z nich należy Abarth 695 Black Diamond kierowany do kobiet. Chromowany pas biegnący wzdłuż nadwozia oddzielający kolor matowy szary Record od czarnego Scorpione glamour tego modelu.

130225_AB_Ginevra03

Drugim reprezentantem New Wave jest Abarth 695 Hype w kolorze szarym Record z militarnym zielonym połączonym kontrastującym, żółtym paskiem. Wewnątrz odnajdziemy m.in. fotele „Abarth Corse by Sabelt®” z włókna węglowego. Stylu dodaje ręczeni wykańczane logo skorpiona na dachu.

130225_AB_Ginevra05

Abarth 695 Scorpione jest jednym z dwóch przedstawicieli kolekcji New Heritage. Połączenie połyskującego i matowego szarego inspirowany jest zwycięskimi modelami Autobianchi A112 Abarth oraz 124 Abarth, które święciły triumfy na rajdowych trasach.

130225_AB_Ginevra07

Abarth 695 Record nawiązuje do wyścigowych sukcesów Abartha, m.in. do Abarth 750 Record Bertone, który po wielu latach badań w zakresie aerodynamiki, na torze wyścigowym Autodromo w Monzie dziesięciokrotnie pobił światowe rekordy, w tym rekord ’72 godzin’, pokonując 10 125,26 km. Srebrne matowe malowanie połączono z czerwoną, wyścigową szachownicą na dachu. Wszystkie modele z programu FuoriSerie wyposażone są standardowo w silnik 1.4T o mocy 180KM (o 40KM więcej od podstawowej wersji i 20KM więcej niż Abarth 500 z pakietem esseesse).

120323_A_MakeItYourRace

Program wyścigowy „Make It Your Race” pozwala młodym kierowcom rozpocząć przygodę z wyścigami. W tym roku za pośrednictwem różnych konkursów będzie można zdobyć miejsce za kierownicą pucharowego Abartha 500, wykonać dla niego malowanie a nawet zostać rzecznikiem prasowym zespołu. Szczegóły na stronie www.makeityourrace.it. Niestety w Polsce wyzwanie Abartha jeszcze nie istnieje…

Źródło: Abarth

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Fotografuję, jeżdżę i cieszę się każdą chwilą za kierownicą

Może Ci się również spodoba