Polski samochód elektryczny powstanie. Konkurs rusza już jutro.

Jestem przekonany, że w perspektywie 5 lat ogromna część z nas będzie już jeździć samochodami elektrycznymi. Poza mną okazję wyniuchały cztery operujące w naszym kraju spółki energetyczne, zakładając w październiku zeszłego roku przedsiębiorstwo ElectroMobility Poland. Okazuje się, że inicjatywa podparta tak porządnym zapleczem zaczyna nabierać rozpędu. Może się okazać, że już niedługo powstanie u nas licząca się na rynku marka samochodowa, budująca polski samochód elektryczny. I Ty możesz mieć w tym swój udział!

Już jutro, 13 marca rozpocznie się konkurs na zaprojektowanie karoserii auta. Na stronie internetowej firmy czytamy, że ma to być mały samochód miejski dla aktywnych zawodowo i świadomych ekologicznie osób. Dodatkowo powinien nadążać za światowymi trendami stylistycznymi i wykazywać związki z naszym krajem. W połowie roku jury ma wyłonić pięć wizualizacji, które posłużą do budowy prototypu.

Jeśli więc zawodowo zajmujesz się szeroko rozumianym projektowaniem lub designem, marginesy twoich zeszytów zawsze zdobiły koncepcje samochodów, a przy tym chcesz przyczynić się do powstania polskiej marki motoryzacyjnej, to lepsza okazja może szybko nie przyjść.

Źródła: emobilitypoland.pl pb.pl

Foto: Porsche

Paweł Paszota

Paweł Paszota

Inżynier, pasjonat samochodów, motocyklista.

Może Ci się również spodoba