Niekonwencjonalny pojedynek: Ferrari 488 GTB vs Ambulans

Kilka dni temu Shell zaprezentował prawdopodobnie najdziwniejszy pojedynek od czasu zawieszenia programu Top Gear. Zestawiono ze sobą 41-krotnego zwicięzcę wyścigu F1 Sebastiana Vettela z zawodowym kierowcą karetki, Alexem Kaptonem, mającym na koncie równie pokaźną liczbę 1356 wyjazdów do wypadków.

Samochodami, które stanęły w szranki były włoski supersamochód: Ferrari 488 GTB, dysponujący umieszczonym centralnie silnikiem V8 twinturbo o mocy 661 KM a także brytyjski ambulans posiadający moc 116 KM. Aby wyścig był emocjonujący, zamieniono kierowców ich służbowymi samochodami.

Pojedynek kończy się niespodziewanym zwycięstwem Ambulansu, będącego 7 sekund szybszym od włoskiego supersamochodu. Jak to możliwe? Po pierwsze widać, że trasa, którą ma pokonać karetka jest nieco prostsza. Drugą sprawa jest taka, że dużo łatwiej jest wyciskać siódme poty z ambulansu doświadczonemu Vettelowi niż kierowcy karetki jechać na granicy bardzo szybkim 488 GTB nie mając doświadczenia z tego typu samochodami wcześniej.

Czy to oznacza początek zwycięstw Scuderii Ferrari w obecnym sezonie F1? Oby.

Paweł Paszota

Paweł Paszota

Inżynier, pasjonat samochodów, motocyklista.

Może Ci się również spodoba