BMW oficjalnie przedstawia nowe M5

BMW pokazało oficjalnie nowe M5, które prawie nie różni się od modelu koncepcyjnego. Według niemieckiego producenta nowe M5 kontynuuje tradycję swoich poprzedników i po raz kolejny definiuje osiągi czterodrzwiowej limuzyny.

Stylistyka nowego M5 jest bardzo agresywna za sprawą masywnego przedniego zderzaka z dużymi wlotami powietrza, sportowych progów, tylnego dyfuzora oraz dziewiętnastocalowych obręczy. Charakteru dodaje czarny grill oraz wloty z logo M5 na błotnikach.

Mocy dostarcza ośmiocylindrowy motor bi-turbo o pojemności 4,4l. Dzięki zastosowaniu między innymi specjalnego kolektora wydechowego silnik osiąga moc 552KM i 680Nm momentu obrotowego. Moc trafia na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Pierwszą setkę nowe M5 osiąga w niespełna 4,5 sekundy. BMW deklaruje, że da się uzyskać spalanie na poziomie 10l na każde 100km.

Zmiany wnętrza ograniczył się do nowych, skórzanych foteli Merino, zmienionych wskaźników oraz nowej kierownicy MPower, z dwoma guzikami pozwalającymi wybrać jeden ze zdefiniowanych programów pracy silnika, skrzyni biegów i zawieszenia.

Tylny dyferencjał M współpracuje z systemem kontroli trakcji DSC (za pośrednictwem szybkiej transmisji danych FlexRay) i z pomocą komputera oraz wielu czujników jest w stanie tak przekazywać moc, aby zapewnić jak najlepszą w danym momencie trakcję.

BMW nie podało ceny najnowszej M5. Więcej szczegółów ma zostać podanych podczas M Festival, gdzie M5 będzie miało swój debiut.

Źródło: BMW

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Fotografuję, jeżdżę i cieszę się każdą chwilą za kierownicą

Może Ci się również spodoba