Audi RS3 Sportback

Kompakt spod znaku Audi doczekał się najmocniejszej wersji z magicznym znaczkiem „RS” na tylnej klapie. Można ten skrót rozwinąć jako „Raczej Szybki” i nie będzie to błędem, jeśli przyjrzymy się podanym przez producenta osiągom.

Małe Audi RS3 Sportback potrzebuje jedynie 4,6 sekundy na osiągnięcie 100km/h. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250km/h. Liczby te wygladą bardzo dobrze, zwłaszcza w kontekście wagi auta (1575kg).

Wszystko to za sprawą wspomaganego turbiną silnika o pojemoności 2,5l, zapożyczonego z modelu TT RS. Dysponuje on mocą 340KM oraz astronomicznym momentem obrotowym 450Nm. Według producenta zadowala się on 9,1l benzyny na każde 100km.

Tak ogromna moc jest przekazywana na cztery koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej skrzyni S-Tronic. Wraz z przednim zawieszeniem z kolumnami MacPhersona i tylnym wielowahaczowym powinno zapewnić to nienaganną trakcję kompaktu Audi w każdych warunkach.

Stylistycznie RS3 Sportback jest niejednolite. Obok detali klasycznych dla Audi z linii S i RS jak chromowane lusterka, atrapa chłodnicy we wzorze plastra miodu oraz delikatnych akcentów jak prezentowana listwa…

… odnajdziemy ogromny wlot powietrza na przednim zderzaku, wyglądający dość komicznie w kompakcie jakim jest RS3 Sportback. Całości wizerunku dopełniają dziewiętnastocalowe obręcze aluminiowe pod którymi schowane są wyczynowe tarcze hamulcowe o średnicy 370 mm z przodu i 310 mm z tyłu.

Sportowy charakter auta widać także w dodatkach: skórzana tapicerka Nappa, aluminiowe detale wykończenia, system informacyjny ze stoperem
czy podwójna końcówka wydechu.

Zgodnie z zapowiedzią producenta Audi RS 3 ma zostać wprowadzony do sprzedaży w przyszłym roku, a ceny na rynku niemieckim maja zaczynać się od 49 900 EUR.

Źródło: Audi

Antoni Niemczynowicz

Antoni Niemczynowicz

Fotografuję, jeżdżę i cieszę się każdą chwilą za kierownicą

Może Ci się również spodoba