Aston Martin V12 Zagato – zapowiedź

Aston Martin zapowiedział produkcję modelu V12 Zagato. Egzemplarz bazujący na V12 Vantage został zaprezentowany podczas prestiżowego „Concorso D’Eleganza Villa D’Este”, na którym zdobył nagrodę w kategorii prototypów. Powstanie nowego modelu to także okazja do uczczenia piećdziesięcioletniej współpracy z Zagato.

Nadwozie wykonano z aluminium i włókna węglowego. Agresywna sylwetka ma nie tylko podkreślać indywidualizm tego modelu, ale też łączyć osiągi właściwe dla torów wyścigowych z tradycyjnym stylem i elegancją marki.

W projekcie stworzonym przez legendarne studio projektowe nie mogło zabraknąć znaku rozpoznawczego – podwójnego wybrzuszenia dachu. Odpowiednie osiągi zapewnia napędzający tylne koła, sześciolitrowy silnik w układzie V12. Dysponuje on mocą 517KM i momentem obrotowym 570Nm.

Aby podkreślić unikatowość V12 Zagato, model ten zostanie skonstruowany w liczbie 150 egzemplarzy. Cena to 330tys. GBP – zamówienia są już przyjmowane, termin realizacji to druga połowa 2012 roku.

Nawiązując do sportowego dziedzictwa Aston Martin dwa pierwsze egzemplarze V12 Zagato wystawił w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu „ADAC Nürburgring”.

Wyposażone m.in. w klatki bezpieczeństwa modele udowodniły swoją odporność i gotowość do produkcji zajmując 5 i 6 miejsce w swojej klasie.

Źródło: Aston Martin

Może Ci się również spodoba